Mamy bardzo dobrą wiadomość. Weteran UFC ? Mike Swick (15-6) wygrał walkę z nowotworem o czym poinformował w mediach społecznościowych. Amerykanin zapewnia, że od samego początku był silny i miał dobre nastawienie ? co było kluczowe w tej sytuacji.

Byłemu fighterowi powiększyły się węzły chłonne. Amerykanin myślał, że są to powikłania po wirusie ? prawda jednak okazała się brutalniejsza. Swick po kolejnych badaniach dowiedział się, że ma nowotwór.

Mike dziesięć lat swojej kariery spędził w największej organizacji na świecie. 43-latek skrzyżował rękawice z takimi zawodnikami jak Chris Leben, Joe Riggs, Yushin Okami, Dan Hardy czy chociażby Matt Brown. Swick karierę zakończył w 2015 roku po przegranej na punkty z Alexem Garcią.

Weteran UFC zabrał głos w mediach społecznościowych.

-,,Jak widać po zdjęciu, nie czekałem na wyniki badań? Bardzo pozytywnie nastawiony byłem na to, że jakoś wygram tę bitwę. To może wrócić i zawsze mogę dostać to później w życiu, ale będę o wiele bardziej przygotowany i gotowy i mogę przynajmniej zawsze powiedzieć bez względu na wszystko, skopałem mu tyłek! Jak widać z mojej osi czasu ostatni rok, nie spowolnił mnie. Było ciężko, ale utrzymanie pozytywnego nastawienia i nie pozwolenie na zmianę mojego życia bardziej niż to było konieczne było ważne i utrzymywało mój stres w dół i życie do przodu. Etap 4 najbardziej agresywnej i śmiertelnej formy chłoniaka białaczki nie był łatwą rzeczą do usłyszenia, ale byłem wojownikiem od dziecka i przyjąłem wyzwanie i wiedziałem, że ten post przyjdzie pewnego dnia. Dosłownie od dnia, w którym zrobiłam to pierwsze selfie, nie mogłam się doczekać, by opublikować ten post. Mam nadzieję, że to inspirujące dla każdego, kto stoi w tej samej sytuacji lub podobnej i jeśli masz jakieś pytania, skomentuj poniżej lub DM mnie. Dzięki dla każdego kto wspierał! To było niesamowite! Kocham was wszystkich!”