Walka wieczoru gali w londyńskiej Wembley Arenie pomiędzy Chrisem Eubankiem a Anatolijem Muratovem została odwołana. Brytyjska Rada Kontroli Boksu nie dopuściła Niemca do pojedynku ze względów zdrowotnych. Wyniki badań szokują.

– To wyjątkowo niefortunna sytuacja dla Chrisa. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo bokserów jest zawsze na pierwszym miejscu i na tak późnym etapie nie było możliwe znalezienie odpowiedniego zastępcy – powiedział Kalle Sauerland, promotor Eubanka.

Więcej informacji na temat stanu zdrowia Anatolija Muratova przedstawił dziennikarz TVP Sport, Piotr Jagiełło, który wraz z Januszem Pinderą komentował galę z Londynu.

„Fatalna historia… Dzisiaj miała być walka Eubank Jr vs Muratov. Muratow nie został dopuszczony do pojedynku. Mowa o fatalnej diagnozie, którą miały potwierdzić ponowione dzisiaj badania – wykryto tętniaka u Niemca. Dużo zdrowia” – napisał na Twitterze Jagiełło.

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby reprezentant Niemiec wyszedł do walki z Chris Eubankiem Jr, który aż 22 z 30 zwycięstw odniósł przed czasem. To mogłoby się skończyć tragicznie.