Wygląda na to, że pojedynek, o którym wszyscy ostatnio mówią ? Conor McGregor kontra Michael Chandler, rozegra się w limicie wagi półśredniej. Ariel Helwani poinformował o tym podczas audycji The Ringer MMA Show.

Od długich miesięcy kibice Irlandczyka wyczekiwali wiadomości, dotyczących jego przyszłości w UFC? i nareszcie się doczekali! Prezes amerykańskiego giganta ? Dana White ? potwierdził, iż Conor McGregor (22-6) wystąpi w roli trenera podczas najnowszej edycji The Ultimate Fighter. Po drugiej stronie stanie natomiast Michael Chandler (23-8).

Oznacza to oczywiście, iż następnie zawodnicy spotkają się ze sobą w oktagonie. Póki co nie wiadomo jednak zbyt dużo na temat tego starcia. Kanadyjski dziennikarz ? Ariel Helwani, niedawno uchylił jednak nieco rąbka tajemnicy. Okazuje się, że pojedynek ten rozegra się w limicie kategorii do 77 kilogramów.

-,,Planowo mają zawalczyć w trzecim kwartale. Ostatnio słyszałem coś o wrześniu. Rozmawiałem na temat wagi i mam potwierdzenie ? dywizja półśrednia. Chciałem, żeby to było pewne na sto procent. To dość interesujące, bo przecież Chandler nie jest przyzwyczajony do walki w takim limicie”.

Każdy aktywny zawodnik UFC znajdujący się na kontrakcie z amerykańską organizacją musi być gotowy na oddanie próbki do testów na doping przez cały rok. Wliczają się w to również fighterzy, którzy nie odbyli żadnego startu w okresie dłuższym niż 8 lat, natomiast zdecydowali się pozostać w programie antydopingowym.