Firma będąca właścicielem UFC ? Endeavor kupuje potężne WWE!

Endeavor będzie teraz miało w garści dwa potężne sportowe twory dotyczące mieszanych sztuk walki i zawodowego pro wrestlingu!Informacja o kupnie WWE przez markę Endeavor właśnie obiega amerykańskie media.

Wg informacji stacji CNBC, oficjalne ogłoszenie kupna WWE przez Endeavor ma przyjść w poniedziałek. Zgodnie z warunkami umowy UFC i WWE mają stworzyć nową notowaną na giełdzie spółkę.

CEO Endeavor Ali Emmanuel ma być nadzorującym nowy projekt. Dotychczasowy prezes WWE Vince McMahon razem z prezesem Endeavor Markiem Shapiro mają zostać prezesami wykonawczymi, Dana White pozostanie prezesem UFC, a Nick Khan ma zostać prezesem marki pro wrestlingowej.Spółka Endeavor ma przejąć 51% udziałów w WWE, a dotychczasowi akcjonariuszem WWE będą posiadać tych akcji 49%. Umowa z Endeavor ma podnieść wartość WWE do 9,3 miliarda dolarów.Jeśli umowa ta wejdzie w życie, to będzie ona oznaczała koniec panowania Vince?a McMahona i jego rodziny w świecie pro wrestlingu. 77-latek nie będzie miał już takiego wpływu, jaki do tej pory miał w świecie wyreżyserowanych, ale bardzo efektownych walk.