W co-main evencie gali UFC 284 w australijskim Perth doszło do arcyciekawego starcia o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej. W octagonie zmierzyli się Yair Rodriguez i Josh Emmett.

Faworytem bukmacherów był ?Pantera? jednak nie można było odbierać szans obdarzonemu bardzo mocnym ciosem Amerykaninowi.

Yair Rodriguez został tymczasowym mistrzem kategorii piórkowej. Meksykanin wygrał z Joshem Emmettem przez poddanie w drugiej rundzie podczas gali UFC 284 w Perth, która odbyła się 12 lutego.Obaj zawodnicy od początku walki aktywnie pracowali na nogach w centralnej części oktagonu. Yair oraz Josh starali się wyczekać rywala i nie wyprowadzali wielu uderzeń w pierwszej minucie. Meksykanin w swoim stylu atakował kopnięciami, jedno z nich wylądowało na wątrobie Emmetta. Amerykanin wywierał presję, jednak Rodriguez świetnie stopował przeciwnika kolejnymi kopnięciami. Emmett szukał skrócenia dystansu, polował na szczękę Yaira ciosami sierpowymi. W trakcie jednej z wymian Josh naruszył Rodrigueza i akcja przeniosła się do parteru. Emmett zajął górną pozycję, po czym wyprowadził serię uderzeń, szukając skończenia przed czasem. Sytuacja nieco się uspokoiła, Rodriguez przetrwał trudny moment, a Josh utrzymał pozycję z góry do końca rundy.

Emmett stale zagrażał mocnymi sierpami, natomiast Meksykanin bezlitośnie obijał tułów rywala kolejnymi kopnięciami. Obaj przyjęli bardzo mocne uderzenia. Amerykanin szukał obalenia, ale Yair utrzymał się na nogach. Na twarzy Emmetta pojawiło się rozcięcie, Rodriguez zyskiwał coraz większą przewagę. Yair atakował kopnięciami, krótkimi łokciami i sporadycznie kombinacjami bokserskimi. Josh zwolnił tempo, przyjęte kopnięcia na tułów odbierały mu sił. Rodriguez trafił latającym kolanem, ale atak zakończył się sprowadzeniem ze strony Emmetta. Rodriguez nie był bierny w parterze i atakował licznymi ciosami z pleców. Meksykanin zdołał znaleźć drogę do duszenia trójkątnego. Zmęczony i rozbity Emmett odklepał technikę kończącą, dzięki czemu Rodriguez mógł się cieszyć ze zwycięstwa.