Amanda Nunes jest gotowa na trzecią walkę z Julianną Pe?ą i zapowiada, że tym razem zdominuje ją w klatce.Podczas gali UFC 277, która odbyła się 30 lipca 2022 roku, Amanda Nunes rozbiła na pełnym dystansie pięciu rund Juliannę Pe?ę i odebrała jej mistrzowski tytuł wagi koguciej. Walka na gali UFC 277 była rewanżowym starciem za pojedynek z grudnia 2021 roku. Podczas gali UFC 269 Julianna Pe?a pokonała Amandę Nunes przez poddanie w drugiej rundzie walki.Teraz UFC szykuje się do zestawienia zawodniczek po raz trzeci i Amanda Nunes zapowiada, że jest na to gotowa. W rozmowie dla ESPN mistrzyni powiedziała:

-,,Ustalenia dotyczące zestawień zostawiam UFC. Ja jestem gotowa. Trenuję, jestem zdrowa, więc będę gotowa na to, co zaproponuje UFC. Uwielbiam to robić, uwielbiam walczyć. Nie widzę żadnego problemu w tym, żeby ponownie bronić pasa przeciwko Juliannie. Początkowo myślałam, że rywalką ma być Irene Aldana, ale z Julianną też nie mam żadnego problemu. Cieszę się, że będę mogła bronić pasa. Tym razem będę dominować, a gdy pojawi się okazja, skończę ją przed czasem”.

Amanda Nunes walczy dla UFC od roku 2013. W tym czasie pokonała tak znane zawodniczki jak: Valentina Shevchenko, Ronda Rousey, Miesha Tate, Cristiane Justino czy Holly Holm. Dziś w rekordzie ma 22 wygrane i 5 porażek.