Trener Jona Jonesa jest zdania, że jego podopieczny nie będzie chciał walczyć przez wiele kolejnych lat i szybko zakończy karierę.Jon Jones ma dziś 35 lat. W UFC zdobył pas mistrzowski wagi półciężkiej i ciężkiej. Niedawno powrócił do oktagonu po ponad dwóch latach przerwy i rozpoczął swoją przygodę z kategorią ciężką. Zdaniem Brandona Gibsona, trenera Jona, fani nie będą mieli okazji cieszyć się oglądaniem występów Jonesa przez wiele kolejnych lat. Będąc gościem programu The MMA Hour Gibson powiedział:

-,,To oczywiście decyzja Jona. Moim zdaniem zarówno fizycznie, jak i mentalnie on jest gotów na przebycie długiej drogi. Widzieliśmy wielu zawodników wagi ciężkiej, którzy długo rywalizowali. Stipe Miocic ma już prawie 41 lat. Myślę jednak, że Jon będzie jednym z tych sportowców, którzy zakończyli karierę wcześniej. Moim zdaniem on wcześniej odejdzie w stronę zachodzącego słońca, a my, fani MMA, będziemy ciągle chcieli zobaczyć go raz jeszcze i będziemy dalej rozmawiać o potencjalnych zestawieniach dla niego. Myślę, że Jonowi nie zostało już wiele do udowodnienia.”

Podczas gali UFC 285, która odbyła się 4 marca w Las Vegas, Jon Jones udanie powrócił do oktagonu UFC i szybko uporał się z Cirylem Gane. Tym samym Jones zdobył mistrzowski tytuł wagi ciężkiej. Po aktualizacji rankingów UFC Jones znalazł się oczywiście na szczycie królewskiej kategorii wagowej, ale również po latach przerwy powróci na pierwsze miejsce w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na wagi.