Dana White, szef UFC, odniósł się do słów Daniela Cormiera, który stwierdził, że Belal Muhammad jest zawodnikiem, który najbardziej zasłużył na walkę o pas. Szef UFC przyznał, że ma inne plany dla Muhammada.Belal Muhammad nie krył swojego rozgoryczenia po tym jak Dana White, szef UFC, ogłosił, że to Colby Covington będzie kolejnym pretendentem do walki o pas. Zdaniem Daniela Cormiera, Belal musi jeszcze poczekać na swój moment, chociaż jest zawodnikiem, który najbardziej zasługuje na walkę o tytuł.

Po gali UFC w Teksasie, która odbyła się 25 marca, Dana White został zapytany o słowa Cormiera o tym, że Belal najbardziej zasługuje na walkę o pas.

-,,Cóż, to nie Daniel Cormier podejmuje decyzje w tych sprawach. To miło z jego strony, ale mamy już swoje plany dla Belala. Belal już niedługo zawalczy ponownie i wtedy zobaczymy, kto jest następny w kolejce.”

Belal Muhammad pozostaje niepokonany od roku 2019. W tym czasie wygrał osiem pojedynków, a jedno starcie zostało uznane za nieodbyte ze względu na przypadkowe trafienie w oko. W ostatnim pojedynku Muhammad pokonał przez TKO Seana Brady.Podczas konferencji prasowej po gali UFC 286 Dana White powiedział, że organizacja pracuje nad zestawieniem Shavkata Rakhmonova z Belalem Muhammadem.