Po tym, jak Szymon Kołecki ogłosił rozstanie z KSW, co chwilę pojawiają się plotki na temat jego dalszej kariery. Czy będzie to Fame MMA? Jego trener wpadł na sensacyjny pomysł. Chodzi tak o rywala, jak i o ewentualne miejsce jego walki.

Szymon Kołecki był od lat jedną z wiodących postaci w KSW. Dlatego jego oświadczenie, że odchodzi z największej polskiej federacji odebrano jako wielką sensację.

– Zawsze chciałem wystąpić w KSW, dokonałem tego, ale ta część historii właśnie się skończyła – przyznał w rozmowie z Onetem. Powody? Miały być dwa. Krótki czas na przygotowanie do walki z Tomaszem Narkunem oraz zbyt mała gaża za ten pojedynek.

Natychmiast ruszyły spekulacje co dalej? Czy Kołecki pozostanie w MMA, a jeżeli tak, to jaką drogę wybierze. Swoje zainteresowanie jego osobą wyraził m.in. Marcin Najman i jego organizacja MMA-VIP.

Teraz z szaloną propozycją „wyskoczył” Mirosław Okniński, uznawany przez wielu fanów za najlepszego trenera w Polsce. To on od początku prowadzi karierę Kołeckiego. Ten najpierw twierdził, że KSW i jego podopieczny się pogodzą, potem zasugerował, że być może dostał propozycję z Fame MMA, a teraz…?

W mediach społecznościowych zaproponował pewne starcie. „Famme MMA 15. Na Narodowym. Don Kasjo vs Kołecki. W boksie” – napisał. To bardzo ciekawy pomysł, bowiem Kasjusz „Don Kasjo” Życiński na listopadowej gali Fame MMA 12 walczyć będzie z Marcinem Wrzoskiem i stwierdził nawet, że być może będzie to jego ostatnia walka.

Kołecki natomiast swój ostatni pojedynek stoczył z kolei podczas KSW 62, która odbyła się 17 lipca. Potrzebował wtedy zaledwie 45 sekund żeby w walce wieczoru rozprawić się z Akopem Szostakiem.