Śmierć ojca była dla Chabiba Nurmagomiedowa trudnym przeżyciem. Dokładnie rok od tamtych wydarzeń legendarny zawodnik UFC zamieścił krótkie nagranie, w którym wspomina Abdulmanapa. Dodał także poruszający wpis.

Abdulmanap Nurmagomiedow zmarł 3 lipca 2020 z powodu zakażenia koronawirusem. Był niezwykle ważną osobą w życiu Chabiba, trenował go i pojawiał się w narożniku podczas jego walk.

Dokładnie rok po śmierci ojca Chabib Nurmagomiedow zamieścił w mediach społecznościowych wzruszające nagranie, na którym zobaczyć było można zmarłego Abdulmanapa. Dodał także emocjonalny wpis.

„Mija rok odkąd nie ma z nami ojca. To wydarzenie wzmocniło moje przekonanie, że nic na tym świecie nie należy do nas, ani dzieci, ani rodzice, ani własność. Wszystko, co mamy, jest tymczasowe” – pisał Nurmagomiedow.

Były już zawodnik tłumaczył także, że wszystko należy do Allaha. Pisał także, że „nadejdzie czas i każdy zostanie wrzucony do grobu, gdzie będzie sam, pozostaną tylko czyny, jakich dokonujemy”.

Chabib Nurmagomiedow stoczył 29 zawodowych walk. Wszystkie z nich wygrał. Ostatni pojedynek stoczył w październiku ubiegłego roku, kiedy przez poddanie pokonał Justina Gaethje. Niespodziewanie ogłosił następnie decyzję o zakończeniu kariery. W marcu natomiast zwakował pas mistrzowski UFC.

 

 

Jak podał portal essentiallysports.com, jednym z powodów, dla których Nurmagomiedow podjął taką decyzję, była właśnie śmierć ojca, a także chęć spędzania większej ilości czasu z rodziną.