Jon Jones, były mistrz wagi półciężkiej, uważa, że sam jest jednym z najlepszych zawodników wszech czasów, a w pierwszej piątce widziałby również takie nazwiska jak: Anderson Silva, Georges St-Pierre, Khabib Nurmagomedov i Jose Aldo.Dyskusja na temat tego, kto był najlepszym zawodnikiem w historii mieszanych sztuk walki trwa od lat i od lat różne nazwiska się w niej pojawiają. Jon Jones w rozmowie dla serwisu RMC Sport również został zapytany o swoje spojrzenie na tę sprawę i wskazał pięciu najlepszych zawodników.

-,,Moja najlepsza piątka? Pomyślmy? Jeśli mogę, wskazałabym siebie, a do tego Andersona Silvę, Georgesa St-Pierre?a, Khabiba Nurmagomedova i Jose Aldo. To są moi faworyci.”

Jon Jones już niedługo pojawi się ponownie w klatce UFC, do której wraca po ponad dwóch latach przerwy od startów. Jon Jones to były mistrz i dominator wagi półciężkiej. Ma na swoim koncie 28 pojedynków, z których 26 zakończyło się jego wygranymi. Pas mistrzowski zdobył w roku 2011. Tytuł obronił 13 razy. Teraz spróbuje swoich sił w królewskiej kategorii wagowej. Do debiutu w wadze ciężkiej Jones szykuje się od ponad dwóch lat.Rywalem Jona Jonesa w starciu o pas wagi ciężkiej będzie Ciryl Gane. Do pojedynku dojdzie podczas gali UFC 285, która odbędzie się 4 marca w T-Mobile Arenie w Las Vegas