W końcu udało się dopiąć wszystkie szczegóły, a walka, której stawką będą aż cztery pasy mistrzowskie, stanie się faktem. Saul Alvarez i Caleb Plant zmierzą się w ringu 6 listopada tego roku w Las Vegas.Saul Alvarez dążył do tego od dłuższego czasu i teraz będzie miał szansę spełnić swoje słowa. Mistrzowskie starcie zostało zakontraktowane, teraz musi „tylko” pokazać swoją wyższość nad rywalem.

Mistrzowskie starcie w wadze superśredniej toczyć będzie się o cztery pasy (WBC, WBA, WBO oraz IBF). Dojdzie zatem do unifikacji, co było celem Alvareza.
– Jestem podekscytowany tą walką. Wiem, że razem z trenerem stworzymy historię meksykańskiego boksu. Zunifikuję wszystkie pasy, chciałem tego od samego początku – powiedział meksykański bokser w rozmowie z RingTV.
Pojedynek Alvareza z Calebem Plantem jeszcze niedawno był „na zakręcie”. Miesiąc temu media w USA podały do opinii publicznej, że negocjacje pomiędzy obozami zostały zerwane. Jak widać udało się jednak dogadać, a walka w końcu dojdzie do skutku.
Bez dwóch zdań Alvarez będzie faworytem starcia z Plantem. Co prawda to ten drugi nijako „podpalił” temat wyzywając meksykańskiego mistrza na wielki pojedynek, ale zdaniem ekspertów szans na triumf zbyt wielkich nie ma.