W walce wieczoru UFC Vegas 24. To był popis technicznych umiejętności Australijczyka, który dał jasny sygnał, że zasłużył na walkę o pas.

Robert WhittakerGetty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Robert Whittaker
Start MMA UFC MMA. UFC Vegas 24. Popis byłego mistrza. Deklasacja w walce wieczoru
MMA. UFC Vegas 24. Popis byłego mistrza. Deklasacja w walce wieczoru
Waldemar OssowskiWaldemar Ossowski 18 Kwietnia 2021, 07:39
Udostępnij Tweetnij Skomentuj0
Robert Whittaker (23-5) zdominował na dystansie pięciu rund Kelvina Gasteluma (16-7, 1 NC) w walce wieczoru UFC Vegas 24. To był popis technicznych umiejętności Australijczyka, który dał jasny sygnał, że zasłużył na walkę o pas.

Skorzystaj z oferty z podwójnymi gigabajtami!
Whittaker był lepszy od rywala w każdej płaszczyźnie. 30-latek celnie trafiał, kopał, obalał – kontrolował w pełni to, co dzieje się w oktagonie. Twardy Kelvin Gastelum pomimo przyjętych ciosów cały czas napierał, ale technicznie był o klasę niżej od rywala, który niewiele robił sobie z jego zapędów.

Po 25 minutach twardego pojedynku w kategorii średniej sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo byłego mistrza, przyznając mu wygraną w każdej z pięciu rund. Australijczyk zwyciężył trzeci pojedynek z rzędu i udowodnił, że w pełni zasługuje na rewanż z Israelem Adesanyą o pas.

W pozostałych pojedynkach gali w Las Vegas zwycięstwa odnieśli m.in. Andriej Arłowski, Tracy Cortez czy Jessica Penne. Porażki doznał Bartosz Fabiński, którego duszeniem gilotynowym poddał w pierwszej rundzie Gerald Meerschaert.