Lawler zgodził się zastąpić rywala Geoffa Neala w walce z Neilem Magnym pod koniec tego miesiąca informując o tym na swoim koncie społecznościowym!.

Neal (13-2) miał zmierzyć się z Magnym (23-7) na UFC Fight Night 29 sierpnia, ale w niedzielę w mediach społecznościowych ogłosił, że wycofał się z powodu niedawnego incydentu zdrowotnego, który spowodował tygodniową hospitalizację. Lawler (28-14), który nie walczył od sierpnia 2019 roku też akurat szukał walki w tym okresie !
W swoim poście w mediach społecznościowych, 29-letni Neal ujawnił, że ?prawie umarł? i dlatego został podłączony do aparatury do dializy.
Walcząc z Fort Lauderdale na Florydzie, Lawler chce złamać złą passę trzech przegranych walk z rzędu. Cierpiał z powodu urazu łąkotki po pięciorundowej przegranej walce z Rafaelem dos Anjosem w grudniu 2017 roku i od tego czasu przegrał również z Benem Askrenem i Colbym Covingtonem w dwóch rewanżowych walkach. Jego ostatnią wygraną była wygrana przez decyzje w walce przeciwko Donaldowi ?Cowboyowi? Cerrone w lipcu 2017 roku!