W związku z problemami zdrowotnymi Chamzata Czimajewa po zakażeniu koronawirusem UFC postanowiło zaopiekować się zawodnikiem. Czeczen ma polecieć do Las Vegas, by tam otrzymać specjalistyczna opiekę medyczną.

Pod koniec grudnia 2020 roku ujawniono, że Chamzat Czimajew otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19. Menedżer Czimajewa – Majdi Shammas w rozmowie z Front Kick ujawnił szokujące kulisy dotyczące zdrowia swojego zawodnika.

– On był naprawdę w złym stanie. Na treningu nie zrobił nawet dwóch rund z rzędu. Zrobił jedną rundę, a potem odpoczął. Zaczął kaszleć, znowu zaczął źle się czuć i musieliśmy odwołać trening. Został nawet zabrany karetką do szpitala […] Nawet gdy był w szpitalu, dzwonił do mnie, kiedy dzwonił, myślał, że umrze – powiedział Shammas .
W rozmowie z ESPN Ali Abdelaziz powiedział, że Czimajew ma przybyć do Las Vegas, aby otrzymać opiekę medyczną w związku z utrzymującymi się powikłaniami po koronawirusie. Do tej pory zawodnik UFC leczył się w Szwecji, gdzie trenuje i mieszka.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach UFC było zmuszone trzeci raz odwołać pojedynek Czimajewa z Leonem Edwardsem. Według ESPN powrót Czeczena do walk planowany jest na czerwiec.