Były zawodnik UFC i mistrz Babilon MMA w wadze średniej, Paweł Pawlak, został ogłoszony nowym zawodnikiem Konfrontacji Sztuk Walki. „Plastinho” jest niepokonany od grudnia 2018 roku.

Pawlak legitymuje się okazałym rekordem w zawodowym MMA i wygrał dotąd 18 z 23 pojedynków. W latach 2014-2015 walczył w UFC i wygrał jedno z trzech starć – przed polską publicznością wypunktował Sheldona Westcotta. 

 32-latek trenujący w Octopusie Łódź w 2017 roku związał się z organizacją Babilon MMA. Najpierw stanął przed szansą zdobycia pasa w kategorii półśredniej, ale lepszy od niego okazał się Daniel Skibiński. Następnie „Plastinho” zmienił wagę na średnią. 

 Pod koniec listopada 2020 roku, na gali Babilon MMA 18, Pawlak pokonał w rewanżu Adriana Błeszyńskiego i został mistrzem kategorii do 84 kg. Pas obronił raz – 30 kwietnia w Warszawie wypunktował Siergieja Guziewa. 

Pawlak na Facebooku podziękował właścicielom Babilon MMA za współpracę i napisał: „Postaram się jako mistrz tej organizacji pokazać jak najlepiej w organizacji KSW! Do zobaczenia już wkrótce w klatce!”.

gs.