Wciąż nie wiadomo, kiedy powróci do oktagonu. Tymczasem w poniedziałek została oficjalnie usunięta z rankingu UFC w wadze słomkowej.

Joanna Jędrzejczyk stoczyła do tej pory 20 walk w mieszanych sztukach walki. Zadebiutowała 19 maja 2012 roku, kiedy pokonała Sylwię Juśkiewicz. Nieco ponad dwa lata później stoczyła swój pierwszy pojedynek dla federacji UFC.

Została mistrzynią w wadze słomkowej, ale straciła pas po porażce z Rose Namajunas w listopadzie 2017 roku. Została przez nią znokautowana już w pierwszej rundzie. Amerykanka była górą także w rewanżu.

Swój ostatni pojedynek Jędrzejczyk stoczyła 7 marca 2020 roku, kiedy jej rywalką była Weili Zhang. Zawodniczki wytrzymały pełnych pięć rund, a jednogłośną decyzją sędziów zwyciężczynią walki została Chinka. Od tamtej pory Polka nie pojawiła się w oktagonie.

W ostatnich miesiącach w mediach pojawiały się doniesienia o możliwym powrocie Jędrzejczyk do walki. Brakowało jednak konkretnych deklaracji. Okazuje się, że fani będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

„Nie mam zaplanowanej żadnej walki, ale trenuję dwa razy dziennie każdego dnia” – przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tymczasem okazuje się, że „JJ” została oficjalnie usunięta z rankingów federacji UFC. Wszystko ze względu na to, że od blisko dwóch lat nie stoczyła żadnego pojedynku. Informację tę potwierdził Marcel Dorff z „MMA DNA”.

Joanna Jędrzejczyk najprawdopodobniej kolejną walkę stoczy dopiero w pierwszym kwartale 2022 roku. Szczegóły nie zostały jeszcze jednak ujawnione.