Moda na aktywność fizyczną trwa, choć obserwujemy nowy trend wśród kobiet, a mianowicie sztuki walki
Kobiety często kojarzą nam się z delikatnością i subtelnością. Jednak można być fighterką, a przy tym być nadal kobiecą. Od razu do głowy przychodzi nam kilka takich przykładów. Ronda Rousey jest brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w judo. To ona również była jedną z pierwszych zawodniczek MMA w Stanach Zjednoczonych, a także przez kilka lat niekwestionowaną mistrzynią w UFC. Dzięki swojej sportowej karierze i osiągnięciom zagrała w kilku kinowych produkcjach takich jak chociażby „Szybcy i wściekli 7”. Dzięki swojej aparycji, a także atletycznej sylwetce została zaangażowana do filmu „Mile 22” z Markiem Wahlbergiem. Przykład następny – karate i Anna Lewandowska – fighterka z krwi i kości .
Ania to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Propagatorka zdrowego stylu życia, żona Roberta Lewandowskiego, a przede wszystkim fighterka. Ania jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy i świata w karate tradycyjnym. Choć przeszła już na zawodową emeryturę, to nadal dla wielu młodych dziewczyn jest wzorem do naśladowania.

Czy wiecie jednak, że także modelki trenują sztuki walki, w tym szczególnie boks, który jest szalenie popularny wśród modelek Victoria’s Secret? Wystarczy spojrzeć na ich szczupłe, atletyczne ciała, żeby wiedzieć, że sporty walki są również świetnym sposobem na zgrabną sylwetkę.
Te, które chwyciły bakcyla wiedzą, o czym piszę, samych zalet jest ogrom: bezpieczeństwo, pewność siebie, radzenie sobie ze stresem, samokontrola i częste danie upustu emocjom zdecydowanie podnosi komfort ich życia! Lepsza koordynacja i zwiększona szybkość reakcji, która zazwyczaj jest pomijana w standardowym treningu, pozwoli im wyjść z nie jednej opresji. Do tego sporty walki rozwijają na każdej płaszczyźnie, kształtując wszystkie zdolności motoryczne. Poza tym jest to też świetna alternatywa do często nudnego treningu cardio.

Kobiety w dzisiejszych czasach „chcą walczyć”. Większość z nich decyduje się na sztuki walki już jako dzieci i przez lata dąży do osiągnięcia najlepszego wyniku sportowego, a rywalizacja staje się nieodłącznym elementem ich życia. Sztuki walki, bez względu na to, jaki sport wybierzemy, kształtują nasz charakter i pomagają w codziennym życiu. Możemy tu mówić o determinacji, świetnej organizacji czasu czy konsekwencji w dążeniu do celu.

Również wśród małych dziewczynek sztuki walki są coraz bardziej popularne i mam wrażenie, że ten trend szybko się nie skończy. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy z dumą słuchać Mazurka Dąbrowskiego podczas najważniejszych imprez sportowych, kiedy to kobiety będą stawać na najwyższym stopniu podium, właśnie w sportach walki.