Norman Parke to północnoirlandzki zawodnik MMA wagi lekkiej, oraz były mistrz brytyjskiej organizacji Cage Contender w wadze lekkiej, były zawodnik  UFC,  ACB, BAMMA oraz KSW. Od 14 września 2019 do 10 lipca 2020 roku był tymczasowym mistrzem KSW w wadze lekkiej. Obecnie zawodnik EFM SHOW I FAME MMA.

Urodzony i wychowany w Bushmills, w Irlandii Północnej, Parke rozpoczął treningi Judo w wieku 16 lat. W latach 2009-2010 i 2011-2012 był mistrzem kraju w Judo i Freestyle Wrestlingu. Później, po rozpoczęciu treningów bokserskich, Parke w wieku 20 lat przeszedł do mieszanych sztuk walki.
W marcu 2006 roku postawił pierwszy krok na zawodowej scenie MMA. Przegrał  w debiucie przez poddanie w 1. rundzie.
Kolejne dziesięć pojedynków wygrał ? dziewięciu rywali zmusił do poddania, a jednego pokonał przez techniczny nokaut. W roku 2010 seria zwycięstw Irlandczyka została przerwana przez Josepha Duffy?ego, jednak niedługo po tym Norman powrócił na drogę zwycięstw.
Jeszcze w tym samym roku pokonał kolejnych czterech rywali i stanął przed szansą walki o mistrzowski pas organizacji Cage Contender. Starcie o tytuł stało się pierwszym zakończonym decyzją sędziowską. Ostatecznie jednak Parke wyszedł z niego zwycięsko i pas mistrzowski zawisł na jego biodrach.
Później Stormin zawalczył i wygrał jeszcze raz, po czym trafił do programu The Ultimate Fighter. Tam zwyciężył wszystkie starcia i w finale, który odbył się podczas gali UFC on FX 6, również został tryumfatorem. Od roku 2012 do roku 2016 walczył z powodzeniem dla amerykańskiego giganta. Łącznie w oktagonie UFC stoczył dziewięć walk, z których pięć wygrał, trzy przegrał i jedną zremisował z Leonardo Santosem. Po ostatniej porażce w UFC z Rustamem Chabiłowem, Irlandczyk musiał rozstać się z organizacją, jednak jeszcze w tym samy roku zawalczył dla rosyjskiej federacji ACB (aktualnie ACA) i dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.
W maju 2017 zadebiutował dla KSW, podczas gali KSW 39 odbywającej się na Stadion Narodowym w Warszawie, przegrał równą walkę o pas mistrzowski z Mateuszem Gamrotem decyzją jednogłośną. Pojedynek w Warszawie był na tyle wyrównany że na kolejnej gali doszło do rewanżu. Tym razem walka w Dublinie, zakończyła się w 2. rundzie przez przypadkowe faule Gamrota w oczy Parke’a, oraz jej wynik został uznany za nieodbyty.
Trzy wydarzenia później Norman pokonał polskiego weterana ? Łukasza Chlewickiego, decyzją sędziowską. Następnie zawalczył poza polską organizacją dla Brave Combat Federation, pokonując zawodnika z Irlandii ? Mylesa Price.
23 marca 2019 na KSW 47 podjął byłego mistrza KSW w wadze półśredniej ? Borysa Mańkowskiego, wygrywając z Polakiem na punkty. W dwóch kolejnych walkach również pokonał jednogłośnie byłych mistrzów, tym razem kategorii piórkowej m.in Artura Sowińskiego oraz Marcina Wrzoska. Dzięki wygranej z tym drugim zdobył tymczasowe mistrzostwo w kategorii lekkiej.
11 lipca 2020 na KSW 53 przyszedł czas na trylogię z Mateuszem Gamrotem. Pojedynek w 3. rundzie zwyciężył przez TKO Gamrot, gdyż Parke był tak naruszony że lekarz nie dopuścił go do kontynuowania pojedynku. Trzecie starcie miało toczyć się o inauguracyjny pas który posiadał Gamrot, jednak Irlandczyk ponownie nie wykonał wagi i walka nie toczyła się o tytuł. Tymczasowy pas mistrzowski został także Parke’owi odebrany przez jednego z właścicieli ? Macieja Kawulskiego.