Siódmy dzień zmagań w boksie olimpijskim podczas igrzysk w Tokio przyniósł zwycięstwa faworytów oraz jeden spektakularny nokaut. Swoją walkę wygrał m.in. Muslim Gadzhimagomedov.

Piątkowa rywalizacja w boksie olimpijskim odbyła się w pięciu kategoriach wagowych. Kobiety walczyły w wadze do 60 oraz 69 kilogramów, natomiast mężczyźni toczyli boje w kategoriach do 69, 81 i 91 kilogramów. 
Zmagania rozpoczęły panie, a wśród nich m.in. pogromczyni Karoliny Koszewskiej – Busenaz Surmeneli. Turczynka idzie przez turniej jak burza, czego dowodem jest kolejne jednogłośne zwycięstwo. Surmeneli pokonała Ukrainkę Annę Lysenko 5:0.
W pierwszym ćwierćfinałowym pojedynku w kategorii do 91 kilogramów u mężczyzn wystąpił murowany kandydat do złotego medalu – Muslim Gadzhimagomedov. Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wygrał pewnie z Niemcem Ammarem Abduljabbarem 5:0, awansując do półfinału.
Spektakularnym nokautem popisał się Imam Khataev, który znokautował w 3. rundzie reprezentującego Hiszpanię Gazimagomeda Jalidova. Nie brakuje komentarzy, że będzie to nokaut turnieju.