Daniel Rutkowski mógł zostać kolejnym Polakiem, który trafił do UFC. Mistrz Babilon MMA i FEN w wadze piórkowej odmówił jednak największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Dlaczego? O tym odpowiedział w magazynie Oktagon Live.

– Bardzo dużo się dzieje, tylko o tym nie mówię, bo 20 sierpnia mam swoje wesele. Do tego momentu ja mam zaplanowane swoje walki i do tego momentu wybiegam – powiedział „Rutek”.

Zawodnik z Radomia jest uważany obecnie za najlepszego w kategorii piórkowej w Polsce. W 2019 roku zdobył pasy dwóch cenionych organizacji w Polsce – Babilon MMA i Fight Exclusive Night.
Daniel Rutkowski jest niepokonany od ponad pięciu lat. Utytułowany zapaśnik wygrał 12 pojedynków z rzędu. 32-latek znalazł się też na celowniku UFC.

– Rozmawiam ze wszystkimi organizacjami. Było nawet UFC, ale chcieli mnie na maj, żebym był w gotowości. Od razu odmówiłem. Nie chcę robić czegoś, jak nie będę w 100 procentach przygotowany i skupiony – wyznał.

Rutkowski poza MMA startuje również w boksie zawodowym. Kolejny pojedynek stoczy 9 kwietnia na gali Babilon Boxing Show w Warszawie.