Do dramatycznego zdarzenia doszło w trakcie treningu słowackiego reprezentanta MMA ? Miroslava Strbaka. Zawodnik mieszanych sztuk walki w pewnym momencie zasłabł. Po badaniach okazało się, że 32-latek miał rozległy zawał, a jego obecny stan choć jest stabilny, to nadal zagraża życiu.

Miroslav Strbak ? znany polskim kibicom MMA

Miroslav Strbak to zawodnik MMA, który w klatce stroczył trzydzieści pojedynków. Dziewiętnaście z nich wygrał, dziesięć przegrał, a jedną walkę zremisował. Polscy kibice mogą kojarzyć Miroslava z gali Xcage 6, która odbyła się w 2014 r. Nie tak dawno, bo rok temu reprezentant Słowacji walczył o pas mistrzowski federacji Oktagon z Mateuszem Legierskim. Wówczas po pięciu rundach prawdziwej wojny lepszy okazał się nasz zawodnik.

Najważniejsza walka trwa. Pierwsze pozytywne informacje dotyczące zawodnika

Teraz Strbak toczy najważniejszą walkę ? o życie. Podczas treningu zawodnik zasłabł i trzeba było go natychmiast reanimować. Po pewnym czasie udało się przywrócić akcję serca, jednak Miroslav aktualnie znajduje się śpiączce i walczy o powrót do zdrowia w szpitalu. W słowackich mediach pojawiły się pierwsze pozytywne informacje. Menadżerka zawodnika Nina Sedlakova w rozmowie z portalem sport.sk przekazała, że Mirko jest w stanie stabilnym. ? Wierzymy, że wyjdzie z tego bez konsekwencji ? podkreśliła.

Nic nie wskazywało na tak tragiczny obrót sytuacji

Media wcześniej donosiły, że nic nie wskazywało na tak dramatyczny obrót sytuacji. Zawodnik przez cały tydzień pracował na budowie, natomiast w niedzielę regenerował się w saunie. Niestety dzień później podczas treningu zasłabł i lekarze musieli ratować jego życie.

Czy Strbak kontrolował stan swojego serca?

W takich sytuacjach warto zapytać, czy sam zawodnik lub sztab, który się nim zajmował, dokładnie weryfikował jego stan zdrowia ? w szczególności serca. Co rusz słyszymy o strasznych przypadkach, w których to wychodzą zaniedbania, jeśli chodzi o profilaktyczne badania organizmu. Nam pozostaje trzymać kciuki za lekarzy i samego zawodnika, by wyszedł z tej kryzysowej sytuacji.