Mikey Musumeci bardzo szybko powraca do oktagonu ONE. W jego drugiej obronie pasa mistrzowskiego, zmierzy się z Osamahem Almarwai. Czarny pas pod Andre Galvao zaliczył fantastyczny rok, a w debiucie w ONE Championship może od razu zostać mistrzem.

Mikey Musumeci obronił pas mistrzowski federacji ONE na początku tego roku. Po 10-minutowym boju, wygrał przez decyzję sędziowską z Gantumurem Bayanduurenem. Zawodnik z Mongolii nie klepnął żadnej z dźwigni na nogi, którymi atakował Amerykanin. Gantumur opłacił to wieloma kontuzjami i bardzo długą przerwą od sportów walki.

Mikey Musumeci tym razem zmierzy się z zawodnikiem, który jest na fali wznoszącej. Osamah Almarwai jest czarnym pasem pod Andre Galvao i reprezentuje barwy Atosu. Zawodnik z Jemenu otrzymał czarny pas na początku zeszłego roku, a następnie został mistrzem świata IBJJF No-Gi. Co więcej, zdobywał złoto na bardzo ważnych amerykańskich zawodach pod sztandarem IBJJF (złoto na PANS i American Nationals).Gala ONE Fight Night odbędzie się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych. Dwóch uzdolnionych grapplerów stanie do walki 5 maja 2023 roku w Colorado.