Wiadomo już, kiedy Mateusz Gamrot stoczy kolejny pojedynek w UFC. Polaka czeka wielkie wyzwanie. Jego rywalem będzie Diego Ferreira, który w rankingu wagi lekkiej zajmuje 11. miejsce.

Dla Mateusza Gamrota starcie z wyżej notowanym Diego Ferreirą będzie dużym wyzwaniem. Jeśli na gali UFC on ESPN+ 57 odniesie on zwycięstwo, to wejdzie do rankingu najmocniejszej dywizji UFC. Gra jest zatem warta świeczki. O tym, że Gamrot zmierzy się z Ferreirą poinformował serwis MMA Junkle.

„Gamer” w swojej karierze stoczył 20 pojedynków, z których wygrał aż dziewiętnaście i tylko raz musiał uznać wyższość przeciwnika. Ferreira legitymuje się nieco gorszym bilansem: 17 zwycięstw i 4 porażek.

Do pojedynku dojdzie na ostatniej tegorocznej gali UFC, która zaplanowana jest na 18 grudnia. Będzie to jedna z najważniejszych walk wieczoru.

Gamrot w największej organizacji MMA na świecie stoczył dotychczas trzy walki. Zaczął od pierwszej w karierze porażki, ale później dwukrotnie odniósł zwycięstwo. Z kolei Ferreira w 2021 roku przegrał już dwie walki, ale wcześniej zaliczył serię sześciu triumfów z rzędu.