Reprezentacja polskich zawodniczek w amerykańskiej organizacji PFL powiększyła się o kolejną osobę. Jak podaje na Twitterze menadżer Przemysław Kosiński, nowym nabytkiem Amerykanów została Marta Waliczek.Wcześniej kontrakt z organizacją podpisała Karolina Sobek, która miała zadebiutować w lutym. Problemy wizowe uniemożliwiły dostanie się zawodniczce do Stanów Zjednoczonych, jednak obecnie udało się je rozwiązać i zawodniczka z województwa podkarpackiego zadebiutuje już w kwietniu.

Kolejnym nabytkiem została Marta Waliczek, która podpisała kontakt z PFL na kilka walk. Wiadomo również kiedy Polka zadebiutuje w amerykańskiej organizacji. Waliczek zawalczy 24 marca na gali w Newcastle zgodnie z informacjami od menadżera zawodniczki. Wiadomo również, że ?Wadera? zawalczy w turnieju wagi muszej organizacji. Nie ujawniono na chwilę obecną nazwiska rywalki dla naszej reprezentantki.

Waliczek (MMA 6-5) wygrała ostatnią walkę podczas gali Qadya MMA 2 w listopadzie ubiegłego roku w Egipcie. ?Wadera? pokonała Raylę Nascimento przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych. Tym samym Polka wróciła po dwóch porażkach przez niejednogłośne werdykty. Waliczek w swojej karierze rywalizowała w takich organizacjach jak Ares FC oraz Oktagon MMA. 4 z 6 zwycięstw zdobywała przez decyzje sędziów punktowych.