Cztery zwycięstwa z rzędu w 2020 roku dały Marcinowi Tyburze awans do czołowej „15” rankingu wagi ciężkiej w UFC. Polak w rozmowie z Polsatem Sport powiedział, że nie zamierza zwalniać tempa i celuje w walkę o pas UFC.

– Chciałbym stoczyć trzy, cztery walki i wszystkie wygrać. Mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć pozycję do walki o pas. Jeżeli wszystko się dogra to około marca-kwietnia będę już walczył – powiedział Marcin Tybura w programie „Koloseum”.

„Tybur” aktualnie jest sklasyfikowany na 15. miejscu wśród „ciężkich” w UFC. W 2020 roku zawodnik z Uniejowa pokonał kolejno Sergieja Spivaka, Maksima Griszina, Bena Rothwella i Grega Hardy’ego.
Za ostatnią wygraną Polak został nagrodzony bonusem w postaci 50 tysięcy dolarów. Były mistrz organizacji M-1 Global do swoich walk przygotowuje się aktualnie w poznańskim Ankosie MMA pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego.

Mistrzem UFC w kategorii ciężkiej jest Stipe Miocic, który w kolejnej walce spotka się w rewanżu z Francisem Ngannou. W pierwszej walce, w styczniu 2018 roku, Amerykanin o chorwackich korzeniach pokonał „Predatora” na punkty.