Okazuje się, że tuż przed wylotem na mistrzostwa świata ponad połowa naszej kadry została zaatakowana przez koronawirusa.

„Z ogromnym żalem informujemy, że dosłownie na dzień przed wylotem na Mistrzostwa Świata IMMAF pozytywne wyniki testów na koronawirusa wykluczyły z wyjazdu ponad połowę reprezentacji!” – donosi stowarzyszenie MMA Polska na Instagramie.

Przedstawiciele reprezentacji Polski w amatorskim MMA zostali poddani testom PCR. Niestety, w 12 przypadkach wyniki są pozytywne, co jest równoznaczne z tym, że część zawodniczek, zawodników i trenerów nie może lecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wśród wyeliminowanych znaleźli się: Magdalena Czaban, Sara Jóźwiak, Daniel Malinowski, Karol Durszlewicz, Paweł Kryński, Kacper Kaczmarek, Michał Borowski, Maciej Rębacz, Michał Pezda oraz trener Karol Kruczek, Kamil Zawarski i Paweł Kołoczek.

Przedstawiciele MMA Polska nie kryją rozczarowania. – Trudno nawet opisać bezsilność i złość na całą sytuację – podkreśla Bartosz Mamrot, dyrektor tego podmiotu, cytowany przez instagramowy profil MMA Polska.

– Ci młodzi sportowcy poświęcili miesiące przygotowań i mnóstwo środków, aby móc wystartować w najważniejszych zawodach amatorskiego MMA na świecie. Dla niektórych była to ostatnia szansa na występ w tak prestiżowym turnieju, wieńczącym amatorską karierę MMA. Taka sytuacja, dosłownie na ostatniej prostej przed wyjazdem, wzbudza ogrom rozgoryczenia i frustracji. Mamy jednak nadzieję, że osoby z pozytywnymi wynikami testów będą dalej przechodzić zakażenie bezobjawowo, a reszta reprezentacji dotrze już bez kłopotów do Abu Zabi i będzie rywalizować o najwyższe laury – dodaje.

Finalnie do Abu Zabi polecą: Paulina Kontna, Tobiasz Le, Patryk Semeniuk, Michał Musiał, Tomasz Ostrowski, Igor Włodarczyk, Artur Dziki, Paulina Wiśniewska oraz trenerzy: Paweł Tomczyk, Szymon Bońkowski i Michał Mankiewicz.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2021 odbywać się będą w dniach od 24 do 29 stycznia w hali Jiu-Jitsu Arena w Zayed Sports City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

    

OdpowiedzPrzekaż dalej