Już w sobotę 15 kwietnia w PGE Turów Arenie odbędzie się kolejna gala boksu zawodowego organizowana przez Mateusza Borka. Kibice będą mogli się emocjonować dwoma pojedynkami o tytuł mistrza Polski – w walce wieczoru miejscowy faworyt Łukasz Wierzbicki (22-1, 8 KO) zmierzy się z Placido Ramirezem (21-3, 14 KO). Dodatkiem do gali będą występy młodych ukraińskich pięściarzy współpromowanych między innymi przez mistrza świata wagi ciężkiej Aleksandra Usyka. Transmisja gali w TVP Sport.Dla „Wierzby” starcie z mocno bijącym Ramirezem ma być nie tylko sentymentalnym powrotem do domu, w którym nie boksował od ponad pięciu lat, ale również wymiernym sprawdzianem aktualnych możliwości. Pięściarz w ostatnich miesiącach rozpoczął współpracę z nowym trenerem – Hakobem Karapetyanem. Jednak pierwsza wspólna walka – z Frankiem Rojasem (25-5) w październiku 2022 roku w Świeradowie-Zdroju – nie wyjaśniła zbyt wiele.

Pojedynek był eksperymentem wymuszonym przez rywala, który nie chciał zrobić wagi. Jak będzie tym razem? Pochodzący z Kolumbii Placido Ramirez większość zwycięstw odniósł przed czasem, a porażki ponosił tylko w starciach z niepokonanymi przeciwnikami. Walka z Wierzbickim będzie dla niego pierwszą wyprawą do Europy. Stawką pojedynku będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii półśredniej.Wakujący tytuł mistrza Polski będzie również dodatkiem do intrygującej walki Karola Weltera (12-1, 3 KO) ze Stanisławem Gibadło (9-0, 1 KO) w wadze średniej. Obaj pięściarze wyjdą do ringu po najbardziej znaczących zwycięstwach w karierze – Welter wygrał z niepokonanym do tej pory Kubańczykiem Evanderem Riverą (7-0-1), a jego przeciwnik zastopował Tomasza Nowickiego (10-1).Starciem z gatunku „50/50” może się okazać również walka Sebastiana Ślusarczyka (9-1, 6 KO) z Adrianem Valentinem (4-1, 3 KO). Polak wraca do ringu po rocznej przerwie, a nowych bodźców szukał podczas mocnych sparingów w Anglii. Doświadczony w K-1 Słowak po czterech zwycięstwach nad niepokonanymi pięściarzami zatrzymał się dopiero na Michale Soczyńskim (6-0, 3 KO) – czołowym polskim prospekcie.

Tym razem Valentin zamierza zejść do kategorii półciężkiej – dla niego to walka z gatunku „być albo nie być” w boksie. Nadzieją na nokaut może być dłuższy dystans niż z Soczyńskim – osiem rund. „Polską” część karty walk uzupełni rewanż Oskara Wierzejskiego (6-0-1, 3 KO) z Łukaszem Załuską (0-2) – werdykt ogłoszony w listopadzie 2021 roku wzbudził pewne kontrowersje. W Zgorzelcu zadebiutuje również Piotr Motyka – aktualny wicemistrz Dolnego Śląska w boksie olimpijskim.Gala MB Boxing Night 15 będzie zawierać także wyjątkowy dodatek. Promotor Mateusz Borek wraz z dyrektorem TVP Sport Markiem Szkolnikowskim, solidaryzując się z walczącą Ukrainą, chcą dać szansę rywalizacji bokserom, którzy nie mogą w tej chwili walczyć w ojczyźnie. Kibice będą mogli obejrzeć w akcji Dmytro Mytrofanowa (12-0-1, 6 KO), Jarosława Chartysza (1-0, 1 KO) i Daniela Łapina (6-0). Pierwszych dwóch jest promowanych przez braci Kliczków i ich firmę K2 Promotions, z kolei o interesy ostatniego dba Usyk 17 Promotions – grupa mistrza świata wagi ciężkiej, Aleksandra Usyka.