Joe Rogan jest przekonany, że żeby wrócić do pełni zdrowia po kontuzji, jakiej doznał Conor McGregor w pojedynku z Dustinem Poirierem w lipcu 2021 roku, nie można polegać jedynie na zdrowej diecie. Komentator UFC wyznał, że według niego zawodnicy, którzy doznali takich urazów powinni pomagać sobie zakazanymi przez USADA środkami jak np. peptydy.McGregor cały czas nie wrócił do klatki MMA po przegranej z Dustinem Poirierem z lipca 2021 roku na UFC 264. Irlandczyk przegrał wtedy przez TKO, kiedy to doznał kontuzji ? złamał nogę. Od tamtej pory wraca do pełni sił, a ostatnio sporo mówi się o tym, że nadal nie wrócił do programu antydopingowego USADA, z którego wyszedł w tamtym roku. W swoim podcaście, na temat obecnej sytuacji McGregora, wypowiedział się popularny komentator UFC, Joe Rogan.

-,,Spekulujmy. Wyszedł z programu USADA. Zrobiłbym tak samo gdybym był profesjonalnym sportowcem na poziomie Conora ? potrzebujesz w takiej sytuacji pomocy. Nie wyleczysz takiej kontuzji jedząc mango i trzymając kur*a czystą dietę, musisz się czymś wspomóc. Chciałbym żeby takie osoby miały odpowiednią pomoc, musisz skonsultować się wtedy z ekspertami w dziedzinie medycyny sportowej, a lekarze powiedzą ci, że powinieneś brać peptydy, to, tamto?Są środki, których nie możesz brać będąc w programie USADA. Widzieliśmy jak Conor nabrał masy mięśniowej po tym jak złamał nogę. Mam nadzieję, że teraz wszystko z nią dobrze. Złamanie tego typu? Chris Weidman doznał podobnej kontuzji i wystąpił właśnie na gali Polaris. Przez 2 lata wracał do pełni zdrowia po złamanej kości, to brutalne. Niektórzy nigdy po czymś takim nie wrócą, na pewno nie tacy sami.”

34-letni McGregor (22-6 MMA) w ostatnich 4 pojedynkach ma bilans 1-3. Zawodnik od października 2018 roku walczył właśnie tylko 4 razy. W przeszłości występował w trzech różnych kategoriach wagowych ? piórkowej, lekkiej i półśredniej. Mierzył się z m.in. Chadem Mendesem, Jose Aldo, Nate?em Diazem czy Khabibem Nurmagomedovem. Aż 20 z 22 wygranych w przeszłości zdobywał przez skończenia przed czasem. Tak jak wspomniał Rogan, zawodnik nadal nie wrócił do programu antydopingowego USADA, w którym według zasad trzeba być przez 6 miesięcy przed potencjalną walką w oktagonie UFC. Trzeba też oddać co najmniej 2 czyste próbki. Następnym rywalem McGregora ma być Michael Chandler, a do ich walki dojdzie prawdopodobnie pod koniec tego roku.