Szymon Kołecki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce. Były olimpijczyk udzielił wywiadu portalowi Sport.pl, w którym odpowiedział na pytanie: Czy jeśli freakowe organizacje położą milion złotych za jego walkę u nich, to czy ten zdecyduje się zawalczyć?

Kołecki ostatnią walkę stoczył w lipcu 2021 roku. Na gali KSW 62 zmierzył się z zawodnikiem o bardzo mocno bijącym prawym sierpem ? Akopem Szostakiem. Złoty medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów tamto starcie wygrał przez nokaut w zaledwie 45 sekund.

Jednak od tamtej pory w klatce swojej nogi ponownie nie postawił.

Wszystko przez kontuzję, z którą Szymon Kołecki walczy od dłuższego czasu. Teraz, w rozmowie z portalem Sport.pl opowiedział o swoich sportowych planach na przyszłość, a także odpowiedział na pytanie czy wyszedłby do walki dla FAME MMA lub High League, jeśli ci położyliby mu milion złotych za występ:

-,,Najpierw musi mi się udać wrócić. To jest pierwszy warunek. Drugi ? na pewno będę rozmawiał z wieloma federacjami. Jeśli ze sportowymi federacjami nie dojdę do porozumienia to trudno jest mi sobie wyobrazić, żeby jakakolwiek organizacja freakowa była w stanie wyłożyć takie pieniądze, które ja zażądam.Dlatego, że ja jestem bardzo drogim zawodnikiem i nie będę walczył za małe pieniądze. Za milion złotych do walki dla freakowej organizacji chyba bym nie wyszedł.?