Jan Błachowicz (28-8) wie już, kiedy i przeciwko komu będzie bronił tytułu mistrza wagi półciężkiej UFC – informuje ESPN. „Cieszyński Książę” ma zmierzyć się z bardziej doświadczonym rywalem.

W poprzednim pojedynku, w walce wieczoru gali UFC 259, Jan Błachowicz pokonał mistrza wagi średniej, Israela Adesanyę.

Czempioni Ultimate Fighting Championship dali niesamowity, pięciorundowy pojedynek. „Cieszyński Książę” świetnie radził sobie w stójce i w parterze. „Stylebender” jednak odpowiadał i trafiał Polaka. Arbitrzy uznali jednogłośnie, że to Polak wyraźnie wygrał hitową konfrontację! Dwóch z nich punktowało walkę 49-45. Jeden arbiter wskazał na rezultat 49-46.
W pojedynkach przeciwko Adesanyi i Reyesowi Błachowicz nie był faworytem. Inaczej będzie w przypadku pojedynku z kolejnym rywalem, 41-letnim Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą (32-7).

Doświadczony zawodnik w UFC walczy od 2012 roku. Bił się już o pas z Jonem Jonesem w 2014, ale wtedy przegrał przez jednogłośną decyzję.

Pomimo wieku zawodnik z Ameryki Południowej wciąż wierzy w sukces. Wygrał pięć poprzednich starć. W roku 2020 rozprawił się z Thiagiem Santosem i Anthonym Smithem. To zagwarantowało mu pierwsze miejsce w kolejce do pasa Ultimate Fighting Championship.