Nie dojdzie do walki Jalina Turnera z Danem Hookerem, która miała odbyć się w ramach marcowej gali UFC 285.

W rozpisce marcowej gali UFC 285, którą uświetni w Las Vegas mistrzowskie starcie w wadze ciężkiej pomiędzy powracającym do akcji po 3-letniej przerwie Jonem Jonesem oraz byłym tymczasowym czempionem Cirylem Gane, zwolniło się właśnie miejsce w kategorii lekkiej.Z walki z Jalinem Turnerem zmuszony był bowiem wycofać się kontuzjowany Dan Hooker. Jak doniósł portal MMAFighting.com, Nowozelandczyk doznał złamania ręki.

W rezultacie matchmakerzy UFC poszukują nowego przeciwnika dla sklasyfikowanego na 10. miejscu w rankingu wagi lekkiej i rozpędzonego serią pięciu aż zwycięstw przed czasem Amerykanina. Tarantula ostatni pojedynek stoczył w lipcu zeszłego roku, poddając klubowego kolegę Dana Hookera Brada Riddella.Do gali UFC 285 pozostał niespełna miesiąc ? odbędzie się ona bowiem 4 marca.

Czy wejściem na zastępstwo może być zainteresowany okupujący 7. miejsce w klasyfikacji Mateusz Gamrot. Argumentem za może być bardzo krótka obecnie lista potencjalnych rywali dla Polaka. Z drugiej zaś strony, czy gra jest warta świeczki? Czy wychodzenie bez pełnego obozu przygotowawczego do walki, której wygranie w kontekście rankingu niewiele ? nic? ? nie da, ma sens?