Izu Ugonoh na gali KSW 60 miał zmierzyć się z Thomasem Narmo. Norweg nie może jednak wziąć udziału w pojedynku i największa organizacja MMA w Polsce już znalazła nowego rywala dla byłego pięściarza.

„Niepokonany niemiecki wojownik Ugur Oezkaplan zmierzy się z Izu Ugonohem na KSW 60″ – czytamy w mediach społecznościowych Konfrontacji Sztuk Walki. Organizacja wyjaśniła, że zmiana w karcie walk była związana z kontuzją Thomasa Narmo (4-0, 3 KO, 1 Sub), który miał zmierzyć się z Polakiem.
Ostatni Wiking” z Norwegii nie będzie mógł zaprezentować się na gali, która odbędzie się 24 kwietnia, ze względu na złamane żebra.
Oezkaplan, podobnie jak Narmo, może pochwalić się bilansem 4 zwycięstw i żadnej porażki. 31-letni Niemiec trzykrotnie nokautował swoich rywali, a raz zakończył walkę poddaniem. Trzy pierwsze walki kończył błyskawicznie w pierwszych rundach.

W ostatnim pojedynku szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił dopiero w trzeciej rundzie, pokonując Edisa Besicia na gali Serbian Battle Championship 19. Oezkaplan ma za sobą sporą przerwę – z Bośniakiem walczył bowiem w grudniu 2018 roku.

Ugonoh po raz drugi wejdzie do klatki MMA. Reprezentant WCA Fight Team zadebiutował na KSW 54, gdy pokonał przez nokaut techniczny w pierwszej odsłonie Quentina Domingosa.