Abiola Beckley, trener od siły Israela Adesanyi, zapowiada, że mocno pracuje nad tym, aby ciosy byłego mistrza zadawały jeszcze większe obrażenia niż do tej pory. Israeal Adesanya szykuje się do rewanżowego pojedynku z Alexem Pereirą i ma w nim dysponować większą siłą ciosu. Abiola Beckley, jeden z trenerów Israela, w rozmowie na jego kanale w serwisie YouTube powiedział nad czym obecnie pracuje z byłym mistrzem.

-,,Nie ma sensu próbować zmieniać stylu walki Israela. Chcemy jednak zwiększyć siłę jego ciosów, dodając odpowiednie ruchy do jego stylu. To sprawi, że nie tylko będzie mocniej wyprowadzał uderzenia, ale też będzie cały czas miał stabilną pozycję na nogach. Gdy Israel atakuje, robi to jak snajper. Pracujemy więc nad tym, aby nawet w sytuacji, w której zadaje cios na jakieś 60 procent mocy i tak powodował więcej obrażeń niż do tej pory.”

Podczas gali UFC 281, która odbyła się 12 listopada w Nowym Jorku, Israel Adesanya utracił mistrzowski tytuł wagi średniej w boju z Alexem Pereirą. Adesnya wygrywał pojedynek na punktu, ale w ostatniej rundzie został znokautowany.Do rewanżowego starcia Israela Adesanyi z Alexem Pereirą dojdzie 8 kwietnia podczas gali UFC 287.