Niewykluczone, że Mateusz Gamrot (21-1-1 NC, 7 KO, 5 Sub) niebawem stoczy kolejną walkę w oktagonie UFC. „Gamer” na swoim Instagramie udostępnił zdjęcie, które opatrzył enigmatycznym wpisem. To zrodziło przypuszczenia, że Polak może wystąpić na gali UFC 285, która odbędzie się 4 marca. Jego rywalem miałby być Jalin Turner (13-5, 9 KO, 4 Sub).

„To się dzieje, kiedy podążasz za wielkością” – napisał w poście Gamrot. Na zdjęciu zawodnik z Kudowy-Zdroju pozuje z plecakiem klubu American Top Team, a na sobie ma dres UFC. Warto wspomnieć, że w ostatnich dniach 32-latek przebywał w Hiszpanii na obozie treningowym. Jak się okazuje, postanowił zmienić plany i prawdopodobnie polecieć do USA. 

Wpis Gamrota wywołał falę spekulacji. 4 marca na hitowej gali UFC 285 w Las Vegas miało dojść do walki Jalina Turnera z Danem Hookerem. Pojedynek został odwołany ze względu na kontuzję tego drugiego. W związku z tym występ Amerykanina stanął pod znakiem zapytania. Gotowość do stoczenia boju z „Tarantulą” wyraził Drew Dober, ale z zastrzeżeniem, że starcie miałoby odbyć się w późniejszym terminie. Na to Turner nie chciał przystać.  We wtorek Amerykanin zamieścił na Instastories zdjęcie, w którym zasugerował, że jego walka 4 marca jednak dojdzie do skutku. To świadczyłoby o tym, że znalazł się zawodnik gotowy do wejścia w zastępstwie na kilkanaście dni przed galą. Bardzo możliwe, że tym zawodnikiem jest Gamrot. 

Jeśli dojdzie do tej walki, dla „Gamera” będzie to szansa na powrót na zwycięskie tory po porażce z Beneilem Dariushem. Z kolei Turner jest na fali pięciu zwycięstw. W ostatnim występie pokonał przez poddanie Brada Riddella. W rankingu kategorii lekkiej UFC Gamrot zajmuje siódme miejsce. Jego potencjalny przeciwnik jest sklasyfikowany trzy pozycje niżej.  Gala UFC 285 zapowiada się pasjonująco. W walce wieczoru do klatki powróci Jon Jones. Jeden z najwybitniejszych zawodników w historii MMA skrzyżuje rękawice z Cirylem Ganem. Stawką pojedynku będzie wakujący pas mistrzowski w wadze ciężkiej. W co-main evencie do kolejnej obrony tytułu mistrzyni wagi muszej stanie Valentina Shevchenko. Pas Kirgizce spróbuje odebrać Alexa Grasso.