Pojedynek czołowych zawodniczek wagi koguciej, byłej mistrzyni Holly Holm z Ketlen Vieirą jest planowany jako główna atrakcja majowej gali z cyklu UFC Fight Night.

Jak poinformował Ariel Helwani, była mistrzyni UFC Holly Holm i zajmująca piąte miejsce w rankingu dywizji koguciej, Ketlen Vieira zmierzą się w walce wieczoru gali UFC Fight Night zaplanowanej na 21 maja.

Holm (14-5, #2 w rankingu) powróci do oktagonu mając na koncie dwa zwycięstwa z rzędu po pokonaniu Raquel Pennington i Ireny Aldany w 2020 roku. 40-letnia była mistrzyni z powodu kontuzji straciła ostatnie 12 miesięcy. W zeszłym roku Holm miała zmierzyć się z aktualną mistrzynią Julianną Peną, ale wycofała się z walki z powodu problemów z nerkami. Kolejny pojedynek przeciwko Normie Dumont również został anulowany po tym jak doznała kontuzji kolana.

Vieira (12-2, #5 w rankingu) rozpoczęła karierę od perfekcyjnego rekordu 10-0. Przegrana przez nokaut w pierwszej rundzie z Aldana zakończyła jej świetną passę w 2019 roku. Brazylijka powróciła na drogę zwycięstw pokonując Sijarą Eubanks. W kolejnym występie przegrała przez decyzję z Yaną Kunitskayą. Odbiła się w ostatniej walce deklasując w klatce byłą mistrzynię, Mieshę Tate na gali UFC Vegas 43 w listopadzie zeszłego roku.