Mistrz organizacji Oktagon ? Mate Sanikidze (9-2) został aresztowany, ponieważ protestował przeciwko decyzji rządu. W Gruzji na ulicy pojawiło się mnóstwo obywateli, którzy postanowili powiedzieć ?STOP? i próbują walczyć z decyzjami rządu, które ich zdaniem nie są sprawiedliwe oraz prawidłowe.

?The NextGen? ma już zapowiedzianą walkę. Gruzin ma wystąpić dwudziestego dziewiątego kwietnia na Oktagon 42, gdzie zmierzyłby się z niepokonanym Losene Keitą (10-0). 24-latek w organizacji u naszych sąsiadów odnotował trzy walki, które wygrał na punkty. Mate wcześniej walczył chociażby w organizacji M-1 Global.

Sytuację całą skomentowała już organizacja Oktagon MMA.

-,,Cała drużyna Oktagon MMA stoi za mistrzem Mate Sanikidze, który został aresztowany za udział w protestach przeciwko rosyjskim wpływom i poparciu dla Ukrainy. O sytuacji wiedzieliśmy od rana. Pierwsze informacje o tym, co się dzieje, otrzymaliśmy około piątej rano (?) Jesteśmy w kontakcie z jego żoną, zespołem i menadżerami. Postaramy się pomóc, jak tylko możemy.”

Oto co pisał Mate Sanikidze (9-2) w mediach społecznościowych jeszcze przed aresztowaniem.

-,,Wolę walczyć w Europie za darmo niż w Rosji za miliard. Przyszłość Gruzji jest w Europie”.

W środę w stolicy Gruzji ? Tbilisi trwa wielotysięczny protest przeciwko decyzji rządu. Gruzini są przeciwnikami ustawy ?o agentach zagranicznych? oraz integracji Gruzji z Zachodem.

-,,Mój człowiek Mate Sanikidze aresztowany zeszłej nocy na demonstracji przeciwko rosyjskiemu prawu i rosyjskiej polityce w Gruzji! „? napisał dziennikarz Giorgi Kokiashvili.