Glover Lucas Teixeira to ur. 28 października 1979 w Sobrálii brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki, oraz brazylijskiego jiu jitsu (czarny pas, II dan). Zawodnik Ultimate Fighting Championship oraz pretendent do pasa mistrzowskiego tejże organizacji z 2014. Klasyfikowany na 1. miejscu w oficjalnym rankingu UFC wagi półciężkiej.
W MMA zadebiutował 7 czerwca 2002 na gali WEC 3, przegrywając z Erikiem Schwartzem. Dwa lata później pokonał Matta Horwicha zostając mistrzem lokalnej organizacji Sportfight w wadze półciężkiej. W następnych latach walczył na galach WEC wygrywając m.in. z Kameruńczykiem Rameau Thierry Sokoudjou.

W latach 2008?2011 toczył pojedynki w rodzinnej Brazylii pokonując m.in. Ricco Rodrigueza oraz zdobywając tytuł Shooto Ameryki Południowej. W lutym 2012 podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship, a już w maju w debiucie pokonał Kyle’a Kingsbury’ego przez poddanie. W latach 2012?2013 wygrywał kolejne cztery pojedynki z rzędu m.in. z Quintonem Jacksonem po czym otrzymał szanse walki o mistrzostwo UFC wagi półciężkiej z ówczesnym mistrzem Jon Jonesem. 26 kwietnia 2014 na gali UFC 172 przegrał z Jonesem jednogłośnie na punkty. W październiku tego samego roku przegrał drugą walkę z rzędu, z Philem Davisem również na punkty.

W kolejnych latach pokonywał m.in. byłego mistrza Rashada Evansa (16 kwietnia 2016). 28 maja 2017 przegrał przez nokaut ze Szwedem Alexandrem Gustafssonem.

16 grudnia 2017 na UFC on FOX 26 pokonał reprezentującego Kanadę Łotysza pochodzenia rosyjskiego Mihailsa Cirkunovsa przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Glover przebywał 4 lata w więzieniu za brutalny napad na konwój bankowy w miejscowości Plaeubo!

Teraz odmieniony czeka na wojnę z Błachowiczem.