Gegard Mousasi vs Anderson Silva

Mistrz wagi średniej Bellatora Gegard Mousasi chce walki z Andersonem Silvą, ale holender chce skrzyżować rękawice z ?Pająkiem? w walce bokserskiej.

Mousasi w najbliższy piątek na gali Bellator 275 w Dublinie zmierzy się z niepokonanym jak dotąd Austinem Vanderfordem. Po ewentualnym zwycięstwie nad Amerykaninem chciałby stoczyć super walkę bokserską z legendą UFC.

Podczas konferencji prasowej przed piątkową galą Bellatora, Mousasi zdradził swoje plany dotyczące przyszłej potencjalnej walki z Silvą:

?Dążymy do walki z Andersonem Silvą, bo Showtime i boks, a on sam już boksował. Chcę zrobić coś innego. Chcę zmierzyć się z nim, ale czy do tego dojdzie, to zależy od Showtime. Chcę z nim walczyć w boksie, bo na MMA jest już za stary. W boksie za to radzi sobie dobrze, a to dla mnie byłoby coś innego, coś nowego. Mam nadzieję, że stoczę prawdziwą walkę bokserską.?

46-letni obecnie Anderson Silva stoczył w ringu pięściarskim już dwa pojedynki. Oba wygrał. Pokonał on byłego mistrza WBC Julio Cesara Chaveza Juniora oraz Tito Ortiza.