Zawodnik MMA pokonał Jonasa Magarda w walce o pas wagi koguciej. Nowemu mistrzowi polskiej federacji pogratulował sam Conor McGregor.

Tak Frano!” – napisał na swoim Instastory Conor McGregor. Najbardziej znany zawodnik MMA na świecie do wpisu dołączył wideo z walki na polskiej gali FEN 34, w której Frans Mlambo niespodziewanie pokonał przed czasem Jonasa Magarda i został nowym mistrzem wagi koguciej.

Mlambo już w pierwszej rundzie skutecznie zapiął duszenie i zmusił rywala do odklepania (więcej TUTAJ). Dla zawodnika z Republiki Południowej Afryki była to pierwsza walka na gali FEN. Wcześniej 30-latek rywalizował m.in. w Bellatorze. 

Skąd gratulacje od McGregora? Okazuje się, że Mlambo na co dzień trenuje w Irlandii i reprezentuje ten sam klub co były podwójny mistrz UFC – SBG Ireland.

Dla Mlambo to druga wygrana z rzędu. Zawodnik może pochwalić się bilansem 10 zwycięstw i 5 porażek. Z ostatnich 6 pojedynków aż 5 zakończył na swoją korzyść.

McGregor również szykuje się do swojej kolejnej walki. Były mistrz UFC w wadze piórkowej i lekkiej już 10 lipca, na gali UFC 264, po raz trzeci zmierzy się z Dustinem Poirierem. W 2014 r. po ciosach w pierwszej rundzie pewnie wygrał Irlandczyk, ale w styczniu tego roku skuteczny rewanż zanotował Amerykanin. Niewykluczone, że zwycięzca lipcowej walki w kolejnym pojedynku zmierzy się z nowym mistrzem wagi lekkiej UFC – Charlesem Oliveirą.