Polak będzie chciał wrócić na ścieżkę zwycięstw po ciężkim nokaucie z rąk Tony’ego Johnsona, której doznał w listopadzie 2020 roku.

Rywalem Polaka w stolicy Białorusi będzie Daniel James. Amerykanin jest mniej doświadczony od byłego zawodnika UFC, ale dysponuje piekielnie silnym ciosem.

Omielańczuk walczy dla ACA od 2018 roku. Warszawianin zwyciężył w rosyjskiej organizacji pięć z siedmiu pojedynków. W ostatnim starciu, na 114 w Łodzi, 38-latek stanął przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa w kategorii ciężkiej, ale ciężko znokautował go Tony Johnson.
Rekord Polaka w MMA to 24 wygrane, 10 porażek i 1 remis. W latach 2013-2017 Daniel Omielańczuk był zawodnikiem UFC, gdzie stoczył łącznie dziewięć pojedynków.
Daniel James dołączył do Absolute Championship Akhmat w 2019 roku i do tej pory stoczył tylko dwie walki – obie na galach w Polsce. „Predator” w debiucie musiał uznać wyższość Rusłana Magomiedowa, ale w drugiej walce rozbił Czecha Michała Martinka.
W walce wieczoru ACA 114 w Mińsku Tony Johnson będzie bronił mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej przeciwko Dmitrijowi Pobereżcowi.