Kiedy Dana White wygłosi przemówienie na Narodowej Konwencji Republikanów, wie, że będzie przemawiał do narodu w czasie, gdy polityka kierowana przez prezydenta Donalda Trumpa stała się szczególnie podzielona w Stanach Zjednoczonych.

?To mi nie przeszkadza? – powiedział White reporterom, we wtorek wieczorem w Las Vegas. ?Posłuchaj, to jest Ameryka. Każdy ma swoje zdanie i własne wybory. Wiem, że czasami ludzie idą za tobą a czasami nie . Wszyscy wiedzą, o co mi chodzi i co robię ”
White, wyjeżdża do Waszyngtonu w środę wieczorem, aby przemówić w czwartek na konwencji, popierającej swojego długoletniego przyjaciela Trumpa, który stara się zostać ponownie wybrany na drugą kadencję!
Podczas przemówienia Whita bedą również obecni m.in. adwokat Trumpa i były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, przywódca większości w Senacie Mitch McConnell i starszy doradca Białego Domu oraz Ivanka Trump, córka prezydenta.
White przemawiał już na konwencji cztery lata temu, wygłaszając przemówienie, które skupiało się na Trumpie jako lojalnym przyjacielu, organizującym gale w swoim kasynie w Atlantic City w New Jersey.
?Donald był orędownikiem UFC, zanim stało się popularne i zaczęło to być odnoszącym sukcesy biznesem? – powiedział White w 2016 roku – ?i zawsze będę mu bardzo wdzięczny za to, że stał za nami w tych pierwszych dniach?. Dna White bezprecedensowo popiera obecnego prezydenta chociaż ten jest mocno krytykowany przez ekspertów w dziedzinie zdrowia za postępowanie z pandemią koronawirusa, gdyż liczba ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych zbliża się do 180 000. Trump ponosi ,także odpowiedzialność za podsycanie niepokojów rasowych kontrowersyjnymi uwagami na temat Black Lives Matter.
To wszystko spowodowało ,że dawni zwolennicy Trumpa odłączyli się od prezydenta, White jednak stoi do końca za przyjacielem !