Matchmakerzy organizacji UFC nie kombinowali i zestawili pojedynek Cody Garbrandt vs. Trevin Jones. Przesłanie w tym zestawieniu jest jasne, przegrany będzie musiał pakować walizki i zabierać się z najlepszej ligi MMA na świecie. Były mistrz wygrał jedną z sześciu ostatnich walk natomiast ?5 Star? przegrał trzy kolejne pojedynki. Zawodnicy zmierzą się 4 marca na gali UFC 285.Dla Cody?ego Garbrandta dwie przegrane z TJem Dillashawem okazały się momentem zwrotnym w karierze. Można nawet rzecz, że ?No Love? wciąż nie podniósł się po ciężkich nokautach jakie zgotował mu Dillashaw. Garbrandt po porażce z Pedro Munhozem zdołał co prawda pokonać Raphaela Assuncao jednak później przegrał dwie kolejne walki z Robem Fontem oraz Kaiem Kara France.

Trevin Jones przeszedł bardzo ciekawą drogę do organizacji UFC. Zawodnik pochodzący z wyspy Guam walczył w organizacji Pacific Extreme Combat skąd przeniósł się do koreańskiej organizacji TOP.

Dość niespodziewanie później Jones wylądował w ACA skąd mimo wygranej przez duszenie przeniósł się do japońskiej organizacji DEEP. Jones nie zagrzał tam jednak miejsca, gdyż przy pierwszej możliwej okazji związał się umową z organizacją UFC.Warto spojrzeć na statystyki obu zawodników. Garbrandt wygrał dziesięć walk przez KO/TKO, nigdy nie wygrał ani nie przegrał przez poddanie. Co ciekawe Trevin Jones nigdy nie został znokautowany natomiast sam ma na koncie kilka wygranych przez poddania.Do pojedynku zawodników dojdzie 4 marca na gali UFC 285: Jones vs. Gane.