W walce wieczoru gali FEN 36 Mateusz Rębecki (13-1) stanął do szóstej obrony tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej. „Chińczyk” wygrał w szesnastej sekundzie.

Chińczyk” to mistrz wagi lekkiej FEN, który jest niepokonany w organizacji. Mateusz Rębecki przed walką mógł pochwalić się serią dziesięciu zwycięstw z rzędu. Podczas FEN 27 w Szczecinie pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Magomeda Magomiedowa.
W szczecińskiej Netto Arenie rywalem „Chińczyka” był Felipe Maia. Brazylijczyk ofertę walki przyjął w ostatniej chwili – zastąpił kontuzjowanego Aiguna Achmiedowa. Spośród dziesięciu zawodowych pojedynków wszystkie wygrywał przed czasem.
Potyczka trwała zaledwie szesnaście sekund. Mateusz Rębecki po raz kolejny udowodnił, że jego miejsce jest w UFC. Zawodnik Bererkers Team zasypał konkurenta gradem uderzeń przy siatce. Po jednym z ciosów pretendent padł na deski!
W walce wieczoru gali FEN 36 Mateusz Rębecki stanie do szóstej obrony tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej. Jego przeciwnikiem będzie Felipe Maia.