O pojedynku tym mówiło się już od bardzo dawna i nareszie dojdzie do skutku! Jak potwierdza Brett Okamoto ? powołując się na prezesa organizacji ? już siódmego maja, obecnie panujący w wadze lekkiej, Charles Oliveira, zmierzy się z Justinem Gaethje?em.

 

Charles Oliveira (32-8) aktualnie może pochwalić się serią aż dziesięciu wygranych, co oznacza, że po raz ostatni goryczy porażki zaznał ponad cztery lata temu. Brazyliczyk sięgnął po mistrzowskie trofeum podczas gali z numerem 262, kiedy to rozbił na początku drugiej odsłony Michaela Chandlera (22-7). Jak dotąd zdążył je obronić tylko raz ? w grudniu 2021 efektownie poddał Dustina Poiriera (28-7). Wygląda na to, że już wkrótce będzie miał ku temu kolejną okazję.

?Według Dany White?a, Oliveira vs. Gaethje jest w grze. Mistrzowski pojedynek rozegra się 7 maja w nieznanej jeszcze lokalizacji. Co za walka.?

To nie pierwsza próba Justina Gaethje?ego (23-3) na sięgnięcie po pełnoprawny tytuł. Na UFC 254 zmierzył się z Khabibem Nurmagomedovem (29-0), jednakże dość szybko uległ, co ? nawiasem mówiąc ? było ostatnią potyczką Rosjanina w zawodowej karierze. ?Highlight? od tego czasu wystąpił jeszcze raz. W listopadzie minionego roku rozprawił się na pełnym dystansie z już wcześniej wspominanym Chandlerem. Aktualnie zajmuje 1. miejsce w oficjalnym rankingu kategorii lekkiej.