Charles Oliveira uważa, że ??czołowi zawodnicy w kategorii lekkiej unikają go i walki z nim. Zawodnik # 6 w dywizji 155 funtów w UFC mówi, że jego team nie może zaplanować walki między nim a kimkolwiek, kto zajmuje wyższą pozycję w rankingu.

?Tych pięciu jest w swoim małym pudełku i walczą tylko między sobą? – powiedziała Oliveira o pierwszej piątce w dywizji lekkiej. ?Zatem z pewnością pozostaną tam sami . Nie otwierają się na inne walki . Jeden jest kontuzjowany, inny nie może walczyć? Jak to możliwe?
?Dan Hooker walczył z Poirierem i przegrał, ale gdzie on jest? Już nie walczy. Tony Ferguson też. Justin Gaethje rozumie, czekał na Chabiba i będzie walczył o pas w październiku. Conor McGregor, wróci czy nie? Pozostają w swoim pudełku i nie walczą z nikim ?.

?Musisz walczyć, a jeśli nie chcesz lub się boisz to musisz zejść z drogi. Jeśli masz kontuzje rozumiem, jeśli masz problem rodzinny, rozumiem, jeśli właśnie miałeś walkę, rozumiem. Ale Dustin Poirier walczył kilka miesięcy temu, a teraz mówi, że chce walczyć w przyszłym roku , sraczka ?
Kto jest gotów walczyć ze mną, czekam