Starcie Beneila Dariusha z Charlesem Oliveirą ? planowane jako eliminator do walki o pas z Islamem Makhachevem ? nie odbędzie się podczas gali UFC 288.

Ledwie wczoraj posypała się walka wieczoru kwietniowej gali UFC Fight Night w Las Vegas pomiędzy Armanem Tsarukyanym i Renato Moicano, a tymczasem dzisiaj pojawiły się kolejne hiobowe wieści na temat innego zestawienia w wadze lekkiej ? jeszcze ważniejszego, bo uznawanego za eliminator.Były mistrz 155 funtów Charles Oliveira doznał kontuzji wykluczającej go z pojedynku z Beneilem Dariushem, który miała odbyć się 6 maja w ramach gali UFC 288 w Newark.

Nie wiadomo, jakiego konkretnie urazu nabawił się Brazylijczyk, ale wedle doniesień nie jest on poważny. Organizatorzy najprawdopodobniej ? jeśli kontuzja Do Bronxa rzeczywiście nie wykluczy go z gry na dłuższy czas ? nie będą szukać zastępstwa dla Beneila Dariusha. Wstępnie planują przesunięcie walki na inny termin. Kiedy dokładnie może do niej dojść? Nie wiadomo.

Co ciekawe, była to druga próba zestawienia walki Dariusha z Oliveirą. Pierwotnie zawodnicy mieli zmierzyć się w 2020 roku, ale Brazylijczyk wycofał się wówczas z zawodów z ?powodów osobistych?.Beneil Dariush może się pochwalić serią ośmiu zwycięstw. Ostatnio był widziany w akcji w październiku zeszłego roku, w ramach gali UFC 280 w Abu Zabi pokonując jednogłośnie Mateusza Gamrota. Tego samego wieczoru Charles Oliveira przegrał w mistrzowskim starciu z Islamem Makhachevem przez poddanie w drugiej rundzie.