Chabib Nurmagomiedow po zakończeniu kariery miał otrzymać propozycję walki z Floydem Mayweatherem Jr. Jak się okazuje, były mistrz UFC mógł zarobić ogromne pieniądze. Ofertę jednak odrzucił.

W październiku ubiegłego roku świat MMA otrzymał ogromny cios. Chabib Nurmagomiedow poinformował o zakończeniu kariery. Nikt nie zdołał pokonać byłego mistrza wagi lekkiej UFC, który mógł pochwalić się rekordem 29-0. 

Zawodnik podjął taką decyzję ze względu na swoją matkę. Ta nie chciała, żeby więcej walczył. Rosjanin dotrzymał słowa, mimo że na stole pojawiły się gigantyczne pieniądze. Mowa tu o 100 milionach dolarów.

Jak się okazuje, były mistrz wagi lekkiej UFC otrzymał propozycję walki w boksie z Floydem Mayweather Jr. O wszystkim opowiedział menadżer Chabiba Nurmagomiedowa, Ali Abdelaziz w programie „Hotboxin’ With Mike Tyson”.

Po przejściu na emeryturę Khabib dostał propozycję walki z Floydem Mayweatherem wartą 100 milionów dolarów. Możecie zapytać Floyda. Chabib odmówił i stwierdził: „powiedziałem mojej mamie, że zakończyłem karierę i dotrzymam słowa” – przyznał Ali Abdelaziz. 

– Jeśli moja mama zmieni zdanie, może zawalczę. Teraz jednak ona mówi, żebym nie walczył – dodał.

Na ten moment Chabib Nurmagomiedow chce spełniać się jako promotor. W listopadzie ubiegłego roku, były mistrz wagi lekkiej UFC zakupił organizację MMA – Gorilla Fighting Championship. Kwotę transakcji szacuje się na 1 milion dolarów.