Po 8 miesiącach walki w sądzie, Cain Velasquez wyjdzie z tymczasowego aresztu za kaucją o wysokości 1 miliona dolarów. Były mistrz UFC trafił tam z powodu pościgu autem i strzelaniny, w której zaatakował w publicznym miejscu człowieka oskarżonego o molestowanie jego dziecka.Podczas tragicznych wydarzeń które doprowadziły do aresztowania, Velasquez na oczach świadków wjechał Fordem F250 w bok Chevroleta Silverado którym poruszał się z rodziną oskarżony o molestowanie nieletniej, Harry Goularte. Następnie pojechał za nimi i oddał dwa strzały, z których jeden trafił przyrodniego ojca Harry`ego Goularte w ramię. Na miejscu zdarzenia znaleziono pięć łusek. Velasquez został zidentyfikowany przez policję jako strzelec i natychmiast aresztowany. W jego samochodzie policja znalazła pistolet oraz dwie łuski i amunicję. Teraz, po 8 miesiącach aresztu, sąd zgodził się na wyjście za kaucją byłego mistrza UFC, która wynosi 1 milion dolarów. Tak o swojej decyzji wypowiedział się sędzia Arthur Bocanegra.

-,,Ten incydent jest niezwykle poważny, ale wszystko wskazuje na to, że jest to pojedynczy przypadek w wykonaniu Pana Velasqueza.Panie Velasquez, nie wypuściłbym Pana jeśli nie byłbym przekonany, że po 8 miesiącach aresztu nie będzie Pan zagrożeniem dla Harry?ego Goularte, Patricii Goularte oraz Paula Bendera. Jeśli jest Pan tak oddanym mężem i ojcem to jestem pewny i wierzę w to, że nie zrobi Pan nic co spowodowałoby, że zabierzemy Pana od syna, córki, rodziny. Mam nadzieję, że nie pokaże Pan, że się mylę”!

Velasquez krótko skwitował wypowiedź sędziego:

-,,Nie zrobię tego, wysoki sądzie”!

Teraz 40-letniego byłego mistrza królewskiej dywizji największej organizacji MMA na świecie czeka kolejna sprawa w sądzie, która odbędzie się 21 listopada. Velasquez po aresztowaniu go przez policję usłyszał sześć ciężkich zarzutów za które w Kalifornii grozi mu od 20 lat do dożywocia w więzieniu. Według dokumentów sądowych, Velasquez został oskarżony o usiłowanie zabójstwa (jeden zarzut), strzelanie do pojazdu lub samolotu (jeden zarzut), napaść z użyciem broni palnej (trzy zarzuty), napaść z użyciem śmiercionośnej broni (trzy zarzuty), strzelanie z broni palnej z pojazdu (jeden zarzut) i posiadanie naładowanej broni palnej z zamiarem popełnienia przestępstwa (jeden zarzut).Jeśli Velasquez zostanie uznany winnym usiłowania zabójstwa, zgodnie z kodeksem karnym stanu Kalifornii grozi mu co najmniej 20 lat więzienia a nawet dożywocie. Gdy zostanie uznany za winnego w przypadku pozostałych zarzutów, grożą mu kolejne lata więzienia które zostaną doliczone do kary za najcięższe zarzuty.