Bokserski pojedynek najsilniejszego człowieka na świecie z legitymującym się bilansem 17-3-1 niezłym pięściarzem wagi ciężkiej? Na takie starcie prosto z Dubaju zapraszamy już 28 maja na antenę Fightklubu. Transmisja od godz. 14.00.

Wprawdzie konfrontacja w jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast świata będzie tylko pokazowym starciem, nie oznacza to jednak, że kibice nie mogą spodziewać się dużych sportowych emocji. Z pewnością zadbają o nie gwiazdy wieczoru, a więc Simon Vallily i Haf?ór Björnsson. Pierwszy z nich to były złoty medalista Igrzysk Wspólnoty, który na zawodowym ringu może pochwalić się więcej niż przyzwoitym bilansem 17-3-1. Brytyjczyk ma za sobą kilka bardzo dobrych pojedynków, a porażki ponosił z zawodnikami światowej czołówki, m.in. Mairisem Briedisem.

Choć o Vallilym trudno mówić jako o gwieździe ringu z pewnością zna on swoją wartość i zdaje sobie sprawę z naturalnych przewag, które będzie miał nad swoim najbliższym rywalem ? To będzie interesująca walka, ale ja już nie mogę doczekać się, żeby przetestować jego podbródek. Jestem ciekawy jak poradzi sobie z mocnymi bombami, które wylądują na jego twarzy ? mówił w wywiadzie dla talkSPORT. Przed rywalem nie czuje zbyt dużego respektu, docenia jednak jego zaangażowanie i chęć pokazania się przed szeroką publicznością ? Szanuję go, bo mam szacunek do każdego, kto ma odwagę wejść do ringu i walczyć, szczególnie jeśli nie jest bokserem.

Björnssona faktycznie trudno nazwać pięściarzem, bez dwóch zdań jednak, to postać nieszablonowa, która gwarantuje widowisko na wysokim poziomie. Islandczyk to wielkokrotny czempion strongmanów i jeden z najsilniejszych ludzi na świecie, mający w dorobku triumfy w najbardziej prestiżowych zawodach siłaczy. Björnsson to jednak również gwiazda show-biznesu, mająca na swoim koncie kilka ról w filmach pełnometrażowych oraz udział w? ?Grze o tron?. W jednej z najsłynniejszych telewizyjnych produkcji ostatnich lat wcielił się w postać Gregora Clegane?a, znanego lepiej jako ?Góra?, osobisty ochroniarz lady Cersei Lannister.

Dla islandzkiego siłacza piątkowa walka będzie drugim bokserskim starciem w historii. W styczniu tego roku, także w Dubaju, zmierzył się on ze Stevenem Wardem, a trzyrundowa potyczka zakończyła się remisem. Pojedynek z Simonem Vallilym będzie dla niego kolejnym etapem przygotowań do wrześniowej walki z Eddie?em Hallem, określanej starciem ?najcięższego pojedynku w historii?. I nie można się dziwić, wszak w ringu naprzeciw siebie stanie wówczas dwóch najsilniejszych ludzi na świecie!

W najbliższy piątek w Dubaju poza czterorundową walką wieczoru zaplanowano jeszcze kilka innych ciekawie zapowiadających się pojedynków, m.in. starcia Anthony?ego De Bruuna z Emmanuelem Noi Mensahem w wadze lekkiej oraz Badera Samreena z Murodjonem Yokubovem w wadze superlekkiej